servis plynového kotle
servis plynového kotle

Co je servis plynového kotle?

Servis plynového kotle je proces údržby a opravy plynového kotle, který slouží k vytápění budov a produkci teplé vody. Plynové kotle jsou zařízení, která využívají plyn jako palivo k vytápění budov a produkci teplé vody. Jsou obvykle instalovány v domech a bytech k vytápění a ohřevu teplé vody.

Servis plynového kotle obvykle zahrnuje kontrolu a údržbu zařízení, jako je čištění a kontrola hořáků, kontrola ventilů a těsnění, kontrola bezpečnostních zařízení a opravy případných poruch nebo poškození. Je důležité provádět pravidelný servis plynového kotle, aby se zajistilo jeho správné fungování a bezpečnost. Při neopravených poruchách může dojít k úniku plynu nebo k požáru, což je velmi nebezpečné.

Servis plynového kotle by měl být prováděn pravidelně, obvykle jednou ročně, a měl by ho provádět kvalifikovaný technik nebo plynárenská společnost s oprávněním k instalaci a opravám plynových zařízení. Při výběru servisní společnosti je důležité zvolit společnost s dobrými referencemi a zkušenostmi s opravami plynových kotlů.

Jaké značky servisuji?

Objednejte si servis a revizi plynového kotle a instalaci kotlů Immergas, Protherm, BAXI, Thermona, Junkers, Buderus, Viadrus, Viesmann, Dakon , Dakon, Amica, Karma, Mora (Gamaty).

Co může způsobit zanedbání servisu plynového kotle?

Víte, že z 99% je otrava oxidem uhelnatým způsobena tím, že plynový spotřebič není čištěný? Dochází tím k ucpání difuzorů ve výměníku a tím se zamezí přístupu k sekundárnímu spalování vzduchu, takže vzniká oxid uhelnatý a umírá se právě na tuto příčinu.

Roční kontrolou a čištěním Vašeho plynového kotle předejdete nepříjemným událostem jako je např. nedostatečný tlak v expanzní nádobě, zanesený výměník, zanesený hořák, nedokonalé spalování zemniho plynu, možnost otravy CO2, protékání pojistného ventilu atd. atd…

Kontaktní spojení

Kontaktujte mě na telefonním čísle: 730610120 nebo se proklikněte na tento odkaz.